Filip Chudý Krimi

Bitka pred barom v Prievidzi: Traja muži sú ťažko zranení, štvorica je obvinená

Polícia hovorí o prípade, pri ktorom muž upozornil mladíka, aby nepľul v bare na zem. A následne mal dostať bitku nielen on, ale aj jeho kamaráti.

Ilustračný obrázok k článku Bitka pred barom v Prievidzi: Traja muži sú ťažko zranení, štvorica je obvinená
5
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne

Návšteva baru v Prievidzi sa pre Miroslava (21), Štefana (38) a Vladimíra (39) skončila hospitalizáciou s ťažkými poraneniami. Informovala o tom Elena Antalová z oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne s tým, že jeden z trojice poškodených v jednom z prievidzských barov upozornil potetovaného mladíka, ktorý sedel vedľa neho, aby nepľul na zem.

„Po tom, čo vyšli von na parkovisku pred barom 24-ročný Michal z Prievidze fyzicky napadol 21-ročného Miroslava. Najskôr ho mal udrieť do hlavy, a po tom, čo poškodený spadol na zem, ho opakovane kopal po celom tele a trikrát mal dupnúť nohou po hlave. Napadnutý mladík utrpel ťažké poranenie mozgu a následnú hospitalizáciu s obmedzením na bežnom spôsobe života,“ povedala Antalová.

Tá ďalej uviedla, že súbežne, ako mal dostať Miroslav brutálnu bitku od Michala, 40-ročný Daniel spolu so svojím 31-ročným bratom Patrikom a 30-ročným Štefanom napadli 38-ročného muža z Lehoty pod Vtáčnikom. „Traja ho začali opakovane udierať do hlavy a rôznych oblastí tela. Keď sa pokúsil ujsť, sa k útočníkom pridal Michal. Opakovane poškodeného udierali po celom tele a keď spadol, tak ho kopali ho hlavy a trupu. Michal do neho mal hádzať kamene z výplne ostrovčeka na parkovisku. Aj v tomto prípade utrpel napadnutý muž ťažké poranenia. Mal zlomené rebrá a ďalšie zranenia, na následky ktorých sa stále lieči,“ opísala.

„Po tom, čo agresívny Michal skončil s bitkou, prešiel cez cestu a napadol 39-ročného Vladimíra. Udieral ho do oblasti hlavy a tváre. Spôsobil mu viacpočetnú zlomeninu jarmovej kosti a čeľuste. Aj jeho zranenia si vyžiadali hospitalizáciu a obmedzenie na bežnom spôsobe života,“ doplnila Antalová.

Prievidzský policajný vyšetrovateľ podľa jej slov obvinil Michala z Prievidze z pokračovacieho zločinu ublíženia na zdraví v jednočinnom súbehu s prečinom výtržníctvo spáchaného v spolupáchateľstve. „Jeho troch kamarátov, Prievidžanov Daniela (40), Patrika (31) a Štefana (30) z pokračovacieho prečinu výtržníctva spáchaného v spolupáchateľstve. Michalovi za uvedené trestné činy hrozí v prípade, že ho súd uzná vinným, trest odňatia slobody na 4 až 10 rokov. Danielovi, Patrikovi a Štefanovi hrozí trest odňatia slobody až na tri roky,“ dodala.

Pozrite si aj policajné zábery z bitky.

FOTO z bitky pred prievidzským barom: Štyria sú obvinení, traja zranení
5
Galéria
Zdroj: KR PZ v Trenčíne
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie