Krimi

Bezstarostná jazda Handlovčana (52): Zrámoval dve autá, už čelí vážnemu obvineniu!

Začalo to na kruhovom objazde a skončilo pri jednom z obytných domov. Podľa policajtov spôsobil Handlovčan škodu v stovkách eur, podpísal sa alkohol.

Ilustračný obrázok k článku Bezstarostná jazda Handlovčana (52): Zrámoval dve autá, už čelí vážnemu obvineniu!
3
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj

„V utorok popoludní 52-ročný Handlovčan na vozidle Peugeot 206 pri vchádzaní do kruhového objazdu v Handlovej nedal prednosť v kruhovom objazde už idúcemu vozidlu VW Golf, ktoré riadil 31-ročný vodič,“ informujú policajti na sociálnej sieti.

Tým sa však bezstarostná jazda Handlvčana neskončila. „Vodič Peugeotu po zrážke s VW však neostal stáť a pokračoval v jazde ďalej. Pred jedným z obytných domov následne narazil do zaparkovaného vozidla VW Passat, ktoré taktiež poškodil. Na vozidle Golf vznikla podľa odborného vyjadrenia škoda cca 100 € a na VW Passat asi 500 €,“ dodávajú muži zákona.

Hliadka dopravnej polície 52-ročného vodiča vyzvala k vykonaniu dychovej skúšky. Dychová skúška podľa nich u neho preukázala 1,20 mg/l, čo predstavuje 2,50 promile alkoholu. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu, a to 1,28 mg/l, čo predstavuje 2,67 promile alkoholu.

Handlovčan podľa polície už čelí obvineniu z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. O tom, aký trest dostane bude rozhodovať sudca Okresného súdu v Prievidzi. Za uvedený trestný čin je trestná sadzba v zmysle zákona trest odňatia slobody až na jeden rok.

Pod nehodu sa podpísal alkohol: Handlovčan zrámoval dve autá
3
Galéria
Zdroj: Polícia SR - Trenčiansky kraj
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie