Katarína Vlčková Basketbal

Basketbalisti Prievidze si zmerali sily s Interom: Bratislavská palubovka im však šťastie nepriniesla

Boje o zlato začali na bratislavskej pôde, ktorá našim hráčom nepriniesla vytúžené šťastie. Prievidžania majú za sebou už dva finálové zápasy, no z oboch si odniesli prehru. Bude tomu tak aj budúci víkend?

Ilustračný obrázok k článku Basketbalisti Prievidze si zmerali sily s Interom: Bratislavská palubovka im však šťastie nepriniesla
Foto: Katarína Vlčková / Zdroj: TASR

FInále extraligy začalo piatkovým zápasom na pôde bratislavských hráčov a pokračovalo v sobotu. Zápasy boli plné napäťia i vyhrotených situácii medzi samotnými trénermi.

Bratislavská palubovka hostila Prievidzu a úspešne

V piatok začalo finále extraligy medzi Inter Bratislava a BC Prievidzou. Na bratislavskej palubovke sa viac darilo domácim o čom svedčí výsledok 72:54 (18:9, 10:21, 22,11, 22:13). Po nervóznom úvode na oboch stranách sa do vedenia dostali domáci, no v prvom polčase viedli Hornonitrania 30:28. Inter s vedením Starostu a Rančíka nakoniec získal presilu 50:41. Prievidžania sa snažili vyrovnať, no Inter to dotiahol do víťazného konca. Prvé stretnutie extraligy sa nezaobišlo ani bez slovných urážok trénerov. Vyhrotený zápas vyvrcholil konfliktom medzi trénerom Interu Olegom Meleščenkom a trénerom Prievidze Krunoslavom Krajnovičom, pričom si skoro skočili do vlasov, pretože tréner Prievidze vraj urazil mamu Olega Meleščenka. Na margo obvinenia Krajnovič reagoval tak, že je vraj vychovaný chlap.

O víťazovi sa rozhodlo v predĺžení

Aj v sobotňajšom druhom stretnutí finále extraligy hráči Interu Bratislava vyhrali nad BC Prievidza 87:83 a po predĺžení v sérii vedú 87:83 (17:24, 21:17, 16:16, 18:15 – 15:11). Budúci víkend hráčov čaká stretnutie na prievidzskej pôde. Tento raz hral Inter ofenzívne a podľa trénera Meleščenka aj bez výrazných chýb. Prievidžania po lenivom úvode otočili stav skóre na 17:31. To im však nestačilo a domácim sa podarilo stiahnuť náskok na rozdiel troch bodov (38:41). V úvode záverečnej časti hry sa Prievidžania dostali do osembodového trháku, Inter však stratu zmazal (69:69) a rozhodovať sa tak muselo až v dramatickom závere, v ktorom musel z hry odstúpiť pre zranenie chrbta Rančík z Interu. Pevné nervy si udržal aj hráč Prievidze Plannthin, ktorý pred koncom riadneho hracieho času premenil tri trestné hody.

Tréner Prievidze Krunoslav Krajnovič aj napriek prehre jeho zverencov verí, že na prievidzskej pôde sa karty otočia.„V prvom rade chcem poďakovať hráčom za dnešný výkon, ďakujem aj našim fanúšikom. Verím, že keď ich príde v Prievidzi tri tisíc, budú našim šiestym hráčom. Dnes sme si zaslúžili vyhrať viac ako Inter, boli sme lepší vo všetkých ukazovateľoch. Opäť nie som spokojný s výkonom rozhodcov, rovnako ako včera nemali rovnaký meter.“ Oleg Meleščenko, tréner Interu hráčov Prievidze pochválil, no na trénera Krajnoviča má zrejme stále ťažké srdce. „Prievidza hrala oveľa lepšie ako v prvom zápase. Moji hráči bojovali, mohli sme vyhrať už v riadnom hracom čase. Sťažnosti kolegu Krajnoviča na adresu rozhodcov nebudem komentovať.“

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie