Webnoviny - Basketbal

BASKETBAL: Extraliga mužov - 6. kolo

Prievidza prehrala v Spišskej o 30 bodov

Zľava: Banskobystrický rozohrávač Roman Findura a americký rozohrávač Pezinka Jessie Sapp počas zápasu 6. kola slovenskej extraligy mužov v basketbale medzi ŠKP Banská Bystrica a Basketbalom Pezinok. Banská Bystrica, 13. október 2010. Foto: SITA/Dušan Hein BRATISLAVA 13. októbra (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších zápasov 6. kola basketbalovej extraligy mužov:

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 87:57 (14:19, 25:12, 16:9, 32:17) Najviac bodov: Baťka 19, Johnson 18, Mielczarek 13 – Ridzoň 19, Williams 12, Majoroš 11 TH: 15/14 – 13/9, fauly: 16 – 15, trojky: 5 – 2, rozhodovali: Gabara, Mlynský a Daňo, 1000 divákov

V prvej štvrtine to vôbec nevyzeralo na to, že hrá prvý s predposledným. Domáci sa trápili v koncovke, nedôrazne bránili, čo hostia vedení výborným Ridzoňom využili a prekvapivo držali krok s lídrom tabuľky. Druhá desaťminútovka však vrátila Spišiakom strelecký apetít a do kabín si už brali osembodový náskok 39:31. Po prestávke sa obraz hry už nezmenil a domáci pestrou hrou vyšperkovanou viacerými peknými akciami zvyšovali svoj náskok až dokráčali k pohodlnej a zaslúženej výhre (87:57).

BK SPU Nitra – Astrum Levice 101:88 (30:21, 26:21, 20:19, 25:27) Najviac bodov: Montgomery 26, Moore 20, Bosák 18 – Červenka 18, Wolfinger 17, Hill 16 TH: 29/22 – 38/26, fauly: 29 – 22, trojky: 5 – 2, rozhodovali: Ženiš, M. Matejčík a Szibilla, 650 divákov

Skóre stredajšieho derby otvoril bývalý kapitán Nitry Červenka. Prvú časť však vyhrali domáci 30:21. Náskok Nitranov následne zvýšil Moore dvoma trojkami v rozpätí jednej minúty. Domáci potom zlepšili obranu a najmä vďaka zaoceánskemu triu mali hostia za úlohu zmazať 14-bodové manko. Vysokoškoláci si však udržiavali náskok, Levičania ho síce skresali na rozdiel ôsmich bodov, ale napokon aj tak prehrali 88:101.

BK Váhostav-SK Žilina – BK Inter Bratislava 80:70 (18:16, 18:20, 21:18, 23:16) Najviac bodov: Carter 26, Hoferica 21, Kosa 14 – Wheeler19, Gavran 15, Žilík a Kucsa 12 TH: 36/25 – 8/8, fauly: 15 – 27, trojky: 7 – 4, rozhodovali: Brziak, Tomašovič, 550 divákov

Žilina nastúpila bez chorého Futa a hneď v úvode sa jej zranil Kožár, čo otriaslo domácim tímom a Inter to využil na získanie náskoku 13:7. Od šiestej minúty sa domáci pozbierali a otočili skóre vo svoj prospech na 16:13. Odvtedy to bolo dramatické a vyrovnané stretnutie až do jeho záveru. Dve minúty pred koncom bol stav 66:65, záver zvládla takticky lepšie Žilina.

MBK Handlová – BK Iskra Svit 76:86 (19:22, 15:13, 29:25, 13:26) Najviac bodov: Delič 21, Avalič 15, Golian 13 – McCoy 31, Grbešič 16, Dorazil 14 TH: 20/18 – 10/8, fauly: 21 – 20, trojky: 6 – 8, rozhodovali: Janáč, Fuska a Lacko, 600 divákov

Úvod stretnutia lepšie vyšiel hosťom, ktorí viedli takmer počas celého prvého polčasu. Aj keď sa na okamih Handlová ujala až sedembodového vedenia, hneď oň prišla. Po vyrovnanej tretej štvrtine si strelecky disponovaní hostia vytvorili dostatočný náskok na to, aby ho na konci pohodlne ustrážili. Domáci nedokázali premeniť ani vyložené šance a navyše prišli aj o tretieho rozohrávača. Svojich zranených spoluhráčov Róberta Nubera a Juraja Gavláka doplnil aj Ondrej Haviar.

ŠKP Banská Bystrica – Basketbal Pezinok 79:73 (16:15, 22:17, 13:14, 28:27) Najviac bodov: Rendla 21, Velčič 19, Findura 16 – Sapp 21, Lukjanec 20, Mičuda 10 TH: 22/19 – 29/23, fauly: 18 – 23, trojky: 8 – 4, rozhodovali: Kúkelčík, Pipíška a Perečinský, 400 divákov

Domáci sa konečne dočkali a získali prvé víťazstvo v tejto sezóne. Od začiatku mali stretnutie vo svojej réžii Banskobystričania, ktorí si vybudovali až 16-bodový náskok, keď v 25. min viedli 49:33. Pezinok potom pridal na obrátkach a enormnou snahou potom otočil skóre vo svoj prospech – v 34. min 57:56. ŠKP sa však nemienil vzdať v tomto zápase vidiny prvého víťazstva a ešte raz sa nadýchol ku skvelej koncovke. V nej strelecky disponovaní Rendla s Velčičom zabezpečili prvú radosť pod Urpínom práve v dueli s obhajcom titulu.