Basketbal

Banícke derby je preložené: Objavili pozitívne prípady v tíme Handlovej

Pre koronavírus v Baníku Handlová museli odložiť tri zápasy Slovenskej basketbalovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Banícke derby je preložené: Objavili pozitívne prípady v tíme Handlovej
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Vedenie Slovenskej basketbalovej ligy muselo odložiť pre koronavírus viaceré zápasy v rámci základnej časti 2020/2021. Viacero pozitívnych prípadov sa pri pravidelnom testovaní objavilo v družstve MBK Baník Handlová. Tím z hornej Nitry neodohrá sobotný duel 11. kola s Prievidzou a nasledujúce dva zápasy – s Interom Bratislava a Levicami.

„Nevieme odkiaľ sme vírus dostali, sú rôzne varianty, ale nebudeme sa nimi zaoberať. S touto situáciou sme sa zmierili, väčšina tímu je bohužiaľ pozitívne testovaná,“ vyjadril sa pre oficiálny klubový web prezident Handlovej Ján Spevár.

Ako ďalej uviedol, klub sa teraz musí postarať o svojich hráčov. „Samozrejme, budeme si musieť splniť povinnosti a nahlásiť situáciu RÚVZ v Bojniciach. Čaká nás pravdepodobne povinná desaťdňová karanténa, po ktorej bude celý tím pretestovaný antigénovými testami klubovým lekárom a testovať sa bude aj celé vedenie MBK. Po týchto testoch všetci absolvujú aj povinný PCR test. Situáciu, samozrejme, nepodceňujeme a vzhľadom na pozitívne testy viacerých hráčov sa musíme zachovať zodpovedne a požiadať o odloženie sobotného duelu. Touto cestou sa chceme ospravedlniť Prievidzi, že takto na poslednú chvíľu musíme vzhľadom na situáciu duel odložiť. Dúfam, že vedenie BC Prievidza akceptuje odloženie zápasu a budeme sa na nich tešiť na našej palubovke, akonáhle to situácia dovolí,“ doplnil Spevár.

Nové termíny troch odložených zápasov zatiaľ známe nie sú. Ide o prvé prípady počas rozbehnutého ročníka Slovenskej basketbalovej ligy.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie