Iné športy

Zlato z Grand prix Pilsen pre ŠŠK Prievidza

Talent Novej Európy zo Športovej školy karate Prievidza - Ema Brázdová získala ďalšie zlato na stredoeurópskej lige karate.

Ilustračný obrázok k článku Zlato z Grand prix Pilsen pre ŠŠK Prievidza

Posledný októbrový víkend sa 13. ročníkom turnaja v českej Plzni ukončila stredoeurópska liga karate. Za slovenský národný tím štartovala rodáčka z Diviackej Novej Vsi, 13-ročná Ema Brázdová.

V sobotu boli na programe seniorské a kadetské kategórie. V kadetkách nastúpila ostaršená Brázdová proti českej reprezentantke Augustinovej, ktorej nečakane podľahla 4:1. Augustinová prehrala v súboji o finále, takže pre našu reprezentantku skončila súťaž hneď po úvodnom kole.

V nedeľu si však Brázdová spravila reparát a postupovala vo svojej vekovej kategórii cez eliminačné kolá až po finále bez straty zástavky. V prvom kole porazila Poľku Osinsku 5:0, v druhom Češku Řehákovú 5:0, v treťom Maďarku Makayovú, vo finále zdolala českú pretekárku Křížovú 4:1.

Brázdová víťazstvom v Plzni zavŕšila svoje úspešné ťaženie v tejto prestížnej súťaži. Vyhrala tri turnaje zo štyroch. V Bratislave, v Budapešti a v Plzni. V poľskej Lodži pre chorobu neštartovala. Svojim výkonom nesklamala dôveru sponzorov, nadáciu SPP Talent novej Európy a obec Diviacku Novú Ves, ktorí jej účasť v tejto lige podporili.