Webnoviny - Basketbal

Štvrťfinále basketbalovej extraligy mužov

WEBNOVINY.SK

Útok Dávida Demečka s č. 9 v zápase basketbalovej extraligy medzi BK 04 AC LB Spišská Nová Ves a BC Prievidza Foto: SITA/ Miroslav Dibák BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších prvých stretnutí štvrťfinále play off extraligy mužov v basketbale (hrá sa na 3 víťazstvá):

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 77:51 (18:10, 20:14, 19:14, 20:13) – stav série: 1:0 Najviac bodov: Baťka 24, Jefferson 12, Mróz 11 – Thomas 12, Szalay a Fears po 8 TH: 14/9 – 9/5, fauly: 16 – 18, trojky: 8 – 7, rozhodovali: Zubák, Fuska a Mlynský, 1000 divákov V prvom polčase dokázali Spišiaci výbornou obranou eliminovať hosťujúceho lídra Fearsa na rozohrávke, Szalaya pod košom a Štorcela na oblúku, a keď k tomu pridali tradičnú bojovnosť a solídnu streľbu, do kabín išli s presvedčivým výsledkom 38:24. V tretej štvrtine húževnato hrajúci domáci natiahli svoj náskok až na 19 bodov (57:38). Ten si v záverečnej štvrtine spoľahlivo ustrážili, kolektívnym výkonom dokráčali k hladkému víťazstvu 77:51, a na úvod play off vybojovali dôležitý prvý zápas.

AB Cosmetics Pezinok – BK Inter Bratislava 102:76 (23:20, 26:19, 19:20, 34:17) – stav série: 1:0 Najviac bodov: Gadri-Nicholson 39, Jackson 15, Miloševič 14 – Anderson 24, Kucsa 17, Gavran 16 TH: 18/14 – 16/9, fauly: 19 – 18, trojky: 8 – 11, rozhodovali: Gabara, Pipíška, Turčina, 350 divákov Prvé štvrťfinálové stretnutie bolo v troch štvrtinách prekvapujúco vyrovnané. Domáci Pezinok potvrdil svoje líderské postavenie po základnej časti až v poslednej štvrtine. Interu sa darila streľba spoza trojkového oblúka, ale pod košom viditeľne zaostával. Tam kraľoval domáci Nicholson, ktorý k 39 bodom pridal aj 14 doskokov.

MBK Handlová – MBK Rieker Komárno 92:89 (23:23, 22:17, 21:25, 26:24) – stav série 1:0 Najviac bodov: Glavinič 24, Manojlovič a Golian po 19 – Mišinský 30, Klár a Bannister po 18 TH: 20/17 – 23/17, fauly: 26 – 20, trojky: 13 – 8, rozhodovali: Sudek, Ženiš a Tomašovič, 900 divákov Prvé štvrťfinále v Handlovej bolo od začiatku až do konca vyrovnané. Hoci sa domáci dokázali dvakrát svojmu súperovi vzdialiť na rozdiel 10, resp. 9 bodov, hráči Komárna vždy svojou bojovnosťou dokázali vyrovnať. V závere mala Handlová viac športového šťastia, keď v poslednej sekunde kanonier Glavinič premenil oba trestné hody a Komárnu už nezostal čas na vyrovnanie. Handlová si vo štvrťfinálovej sérii hranej na tri víťazstvá pripísala dôležitú prvú výhru.

BK SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 92:62 (20:12, 25:21, 18:15, 29:14) – stav série: 1:0 Najviac bodov: Crawford 23, Hill 15, Pohánka 12 (4) – Znanec 13, Rendla 12, Hovaňák 9 TH: 24/19 – 13/10, fauly: 21 – 24, trojky: 13 – 4, rozhodovali: Janáč, Hančík, Margala, 600 divákov Favorizovaní domáci si už v úvodnej štvrtine vypracovali osembodový náskok (20:12), ktorý sa hosťom neskôr podarilo znížiť na 4 body (34:30). Od tej chvíle však už úradujúci majster kráčal jasne za víťazstvom. Nitrania mali v prvom štvrťfinálovom stretnutí na domácej palubovke úctyhodnú úspešnosť trojkovej streľby: z 19 pokusov až 13 skončilo v koši (68%).