Daniel Palacka Basketbal

V 12. kole extraligy mužov privítala domáca Prievidza Iskru Svit. Pozrite sa ako sa našim basketbalistom darilo.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí basketbalisti rozdrvili Svit: Ten sa nedostal ani nad hranicu 50 bodov

V stredu 12. novembra Prievidzký basketbalisti privítali v Niké aréne hráčov Iskry Svit. Úvodnú hymnu zaspievala malá spevácka hviezda 5 ročná Simonka. Po prvej štvrtine, ktorú domáci vyhrali 18:9 boli jasne lepším mužstvom. Druhá štvrtina skončila vyrovnaným výsledkom 17:17 a domáci si do druhej polovice zápasu niesli 9 bodový náskok (35:26). V druhej polovici zápasu už Prievidza naplno prebrala iniciatívu a Svit zdolala poľahky 86:48.

BC Prievidza – Iskra Svit 86:48 (18:9, 17:17, 27:11, 24:11)

Najlepším strelcom zápasu sa stal Marko Batina so 14 bodmi, nasleduje Igor Marić 13 bodov, po 12 bodov pridali v dnešnom zápase Marek Jašš a Dražko Klarić. Ďalšie body BC: Hašan 9, Miljković 8, Hovaňák 6, Vasilić 6, Pasovský 5, Brliť 1