Zuzana Vajayová Iné športy

Prípravka ŠŠK Prievidza zbierala prvé skúsenosti

V sobotu, dňa 12. mája sa v žiarskej športovej hale predstavilo 18 karatistov z Športovej školy karate Prievidza na súťaži pre začiatočníkov – Memoriály Jozefa Juhaňáka. Karatistom trénujúcim v Centre voľného času Spektrum sa mimoriadne darilo, keď s

Súťaž sa tradične rozbehla súťažami v kata.

V kata 5 – 7 ročných dievčat obsadila Sylvie Mišeje pekné druhé miesto. Starším dievčatám sa darilo ešte o niečo viac. V kategórii 8 – 9 ročných sa vo finále stretli Simonka Franková a Miška Mištinová. Simonka po bezchybne odcvičenej vyššej zostave zaslúžene zvíťazila. Medzi najstaršími začiatočníčkami (10 a viac rokov) kraľovali prievidzské karatistky, keď obsadili prvé tri pozície. Najšikovnejšia bola Nikola Jakubechová, ktorá vo finále zdolala Slávku Struhárovú. Slávka odsunula od finále Žanetu Leonov, ktorá však v súboji o bronz nad svojou súperkou jasne zvíťazila. Chlapci – začiatočníci boli rovnako šikovní. V kategórii 5 – 7 ročných Peťko Orem, spolu s Michalom Zaťkom obsadili tretie miesto. Medzi 8 – 9 ročnými kolo po kole suverénne víťazil Lukáš Loch.

Medzi pokročilými sa v kata 5 – 7 ročných chlapcov predstavili Samuel Dušička a Boris Ivanko. Dušička svojim výkonom zaujal nielen rozhodcov, ale aj divákov a jasne zvíťazil. Boris Ivanko obsadil 3.miesto. ŠŠK Prievidza medzi pokročilými karatistami reprezentoval Tomáš Kubala. Presvedčivým výkonom jasne triumfoval. V kata pred MSR detí ladili formu Romanka Oboňová a Nikoleta Merašická. Romanka v kata 8 – 9 ročných dievčat vo finále prehrala o zástavku. Medzi 12 – 13 ročnými zvíťazila Nikoleta Merašická, keď zdolala hosťujúcu Ľudmilu Bačíkovú.

Poobedné kategórie kumite odštartoval víťazne Michal Zaťko, ktorý hladko zdolal všetkých svojich súperov v kategórii do 22 kg. Vo vyššej hmotnostnej kategórii ŠŠK reprezentovali traja pretekári, ktorí si rozdelili všetky medailové pozície. Po remíze zvíťazil Dušička nad Ivankom, ktorý zas porazil Lichnera. Alexander Lichner ale po krásnych kopoch na hlavu súpera s prevahou zvíťazil nad svojím súperom v súboji o bronz. Romanka Árvová súperila so staršími a silnejšími pretekárkami, ale aj tak sa jej podarilo získať bronz. Rovnako bronz v kumite 12 – 13 ročných chlapcov vybojoval Tomáš Kubala. Ďalšie dve medaile v kumite pridali Mirka Jedináková – striebro a Ľudmila Bačíková – bronz.

„Náš klub reprezentovali najmä začiatočníci, ktorým sa veľmi dobre darilo. To, že sme sa stali najúspešnejším klubom, nás milo prekvapilo.. Nečakali sme, že naša prípravka bude až taká úspešná. Súťaže sa však zúčastnili aj deti, ktoré sa predstavia budúci víkend na Majstrovstvách SR detí v Partizánskom. Pre nich to bola posledná previerka po príprave na tento šampionát. Dúfame, že táto súťaž poslúžila pre našich tohtoročných začiatočníkov ako veľká motivácia a budúci rok sa pripoja k pokročilým a budú minimálne rovnako úspešní. Deti a ich rodičia na súťaži vytvorili pretekárom skvelú atmosféru povzbudzovaním, čo nás teší tiež, lebo sa v klube vytvára skvelý kolektív mladých športovcov. Teraz sa budeme sústrediť hlavne na MSR detí v Partizánskom a potom na MSR družstiev v Košiciach. Ďalej najlepších z nášho klubu čaká Európsky pohár mládeže v Bratislave a Austria Junior open v Salzburgu.“ dodala Dušana Čierna.

Memoriál Jozefa Juhaňáka – 12. mája – Žiar nad Hronom – VÝSLEDKY:

1. miesto Lukáš Loch kata chlapci 8 – 9 rokov bez STV Simonka Franková kata dievčatá 8 – 9 rokov bez STV Samuel Dušička kata chlapci 5 – 7 rokov s STV Samuel Dušička kumite chlapci 5 – 7 rokov + 22 kg Tomáš Kubala kata chlapci 12 – 13 rokov Nikoleta Merašická kata dievčatá 12 – 13 rokov Michal Zaťko kumite chlapci 5 – 7 rokov – 22 kg Nika Jakubechová kata dievčatá nad 10 rokov bez STV

2. miesto Myšeje Sylvia kata dievčatá 5 – 7 rokov bez STV Miška Mištinová kata 8 – 9 rokov bez STV Slávka Struhárová kata dievčatá nad 10 rokov bez STV Romanka Oboňová kata dievčatá 8 – 9 rokov s STV Ľudmila Bačíková kata dievčatá 12 – 13 rokov Boris Ivanko kumite chlapci 5 – 7 rokov + 22 kg Jedináková Mirka kumite ml.dorky 12 –13 rokov –45

3. miesto Peťko Orem kata chlapci 5 – 7 rokov bez STV Mišo Zaťko kata hlapci 5 – 7 rokov bez STV Leonov Žaneta kata dievčatá nad 10 rokov bez STV Boris Ivanko kata chlapci 5 – 7 rokov s STV Alex Lichner kumite chlapci 5 – 7 rokov + 22 kg Myšeje Sylvia kumite dievčatá 5 – 7 rokov – 20 kg Romanka Árvová kumite ml.žiačky 8 –9 rokov + 35 kg Tomáš Kubala kumite ml. dorci 12 – 13 rokov – 45 kg Bačíková Ľudmila kumite ml.dorky 12 –13 rokov – 45 kg

Zdroj: Dušana Čierna