Monika Földešiová Iné športy

Prievidzskí karatisti na Dobronivskom pohári excelovali

Športová škola karate Prievidza sa s celkovou medailovou bilanciou 10-5-4 stala najúspešnejším karate klubom v bodovej súťaži Dobronivského pohára mládeže. Dušička, Oboňová a Loch získali „zlaté double“. Triumfovali v kata i v kumite.

Uplynulú sobotu sa sedemnásti zverenci trénerov Kataríny Hrdej, Ivana Horniaka a Dušany Čiernej zo Športovej školy karate Prievidza pri Centre voľného času Spektrum vybrali otestovať novoškolskú formu do Dobrej Nivy. Na súťaži sa predstavilo približne 90 detí, z 12 klubov Slovenska. ŠŠK Prievidza zaradila turnaj medzi prípravné podujatia pred blížiacimi sa Slovenskými pohármi mládeže. Záštitu nad 2. ročníkom prevzal starosta obce Dobrá Niva Ing. Martin Krúdy. Najlepšie si počínali Samuel Dušička, Romanka Oboňová a Lukáš Loch, keď dokázali zdolať všetkých svojich súperov v oboch súťažných disciplínach karate, kata a kumite. [blockquote]// „Súťaže sa zúčastnili najmä minuloroční začiatočníci, ktorých tento rok čakajú prvé Slovenské poháre. Tento turnaj slúžil na overenie si ich pripravenosti po letných prázdninách, no nečakali sme až tak skvelý výkon ako niektorí predviedli. To, že sme získali pohár za víťazstvo v klubovej súťaži bolo len čerešničkou na torte. Sme veľmi radi, že máme širokú členskú základňu. Je radosť trénovať ak nielen deti, ale aj a ich rodičia sú zanietení karatisti. Myslím si, že všetci, aj tí ktorí nezískali medailové umiestnenie majú veľkú perspektívu stať sa dobrými karatistami a pretekármi,“// doplnila k výkonom karatistov z Centra voľného času trénerka Čierna.[/bloc­kquote]

1. miesto získali: Samuel Dušička kata chlapci 5–7 rokov Samuel Dušička kumite chlapci 5–7 rokov Romana Oboňová kata dievčatá 8–9 rokov Romana Oboňová kumite dievčatá 8–9 rokov Lukáš Loch kata chlapci 8–9 rokov Lukáš Loch kumite chlapci 8–9 rokov Slávka Struhárová kata dievčatá 10–11 rokov Nikoleta Merašická kata dievčatá 12–13 rokov Ľudmila Bačíková kata dievčatá 14–15 rokov Ján Hudec kumite dorastenci 16–17 rokov

2. miesto získali: Michal Zaťko kumite chlapci 5–7 rokov Romana Árvová kumite dievčatá 8–9 rokov Simona Franková kata dievčatá 8–9 rokov Alexander Lichner kumite chlapci 8–9 rokov Nikola Jakubechová kata dievčatá 10–11 rokov

3. miesto získali: Romana Árvová kata dievčatá 8–9 rokov Boris Ivanko kata chlapci 8–9 rokov Mirka Jedináková kumite dievčatá 12–13 rokov Ľudmila Bačíková kumite dievčatá 12–13 rokov