Katarína Vlčková Iné športy

Karate klub FKŠ Prievidza sa zúčastnil tretieho kola pohára federácie v Pezinku. Účasť bola vysoká, až 400 štartov a prievidzským karatistom sa skutočne darilo. Hlavne v cvičeniach kata, kobude a v poobedných hodinách v kumite.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzskí karatisti majú za sebou ďalší úspech: Z pohára federácie si odniesli spolu 9 medailí

Súťažiaci Dominika Šalamonová, Kristínka Huová, Martin Svitok a Andrej Frajka hneď sobotné ráno úspešne zabodovali v cvičeniach kata a kabudo.

V družstve kata bola veľká konkurencia. Karatisti z klubu FKŠ Prievidza porazili jedenásť družstiev a získali krásne tretie miesto.

V kumite bojovala Kristínka Huová, ktorá s prehľadom porazila svoje súperky a získala zlato. Do finále sa prebojovala Lukrécia Lachká, ktorá v nástupe s českou pretekárkou nakoniec zvíťazila.
"Jedinou smolou pre klub FKŠ Prievidza je dočasná strata Mareka Pavláka, ktorý pre zranenia nemôže dokončiť zápasy. Veríme že smola už skonči a bude môcť už naplno zápasiť " vysvetlil pre náš portál Prievidza24 tréner Šenk.