Monika Földešiová Iné športy

Prievidzské karatistky zažiarili na Svetovom pohári

Mimoriadny úspech zaznamenali prievidzské karatistky z ŠŠK Prievidza pri Centre voľného času Spektrum, keď si zo svetového pohára v Poľsku odniesli kompletnú medailovú zbierku. Brázdová získala zlato, Bačíková striebro, Merašická bronz.

Ilustračný obrázok k článku Prievidzské karatistky zažiarili na Svetovom pohári

Uplynulý víkend sa v poľskej Lodži konal Harasuto world cup zaradený do stredoeurópskej ligy karate. Dvojdňový turnaj začal v sobotu kategóriami od 14 rokov. V kata žien mala v prvom kole voľný postup Dušana Čierna. V druhom kole porazila nemeckú pretekárku jasne 5:0 no v v treťom nestačila na tímovú kolegyňu Hrušeckú, ktorá ju do repasáže po prehre 5:0 nepotiahla.

Na vedľajšom tatami jasne dominovali prievidzské kadetky. V prvom kole nastúpila Brázdová, Talent Novej Európy proti Ukrajinke, druhom proti Poľke. Obe porazila nekompromisne 5:0. V semifinále stratila jednu zástavku proti Gawel Elize z Poľska. Vo finále nedala šancu Ľudmile Bačíkovej. Tá postupovala na ceste do finále rovnako suverénne cez Poľku, Škótku a Ukrainku. Menšia skúsenosť z takto významných turnajov sa prejavila vo finále proti Brázdovej, ktorej podľahla hladko 5:0.

V juniorskej kategórii kumite do 61 kg sa tvrdým štýlom boja pripravil o medailu Ján Hudec. Prehral za opakovaný príliš tvrdý kontakt na súpera hneď v úvodnom kole. Janov súper sa však prepracoval do finále a dal mu šancu bojovať o bronz. V ďalšom kole zvíťazil, no v boji o bronz opäť nepríjemne kontaktoval súpera a bol diskvalifikovaný. V nedeľu uzavrela medailovú zbierku Nikoleta Merašická ziskom bronzu v kata mladších kadetiek. V prvom kole porazila Ukrainku 4:1, v druhom Poľku 5:0 v treťom narazila na víťazku kategórie Češku Jůzovú a prehrala 4:1. Po dobre zvolenej taktike v súboji o bronz porazila poľskú reprezentantku.

Som veľmi rada že sa dievčatám začalo mimoriadne dariť, Brázdová si k svojim štrnástim narodeninám darovala cenný výsledok a môže sa uchádzať spolu s Bačíkovou o miestenku na Majstrovstvá sveta kadetov a juniorov v Španielsku. Bohužiaľ miesto za krajinu do kategórie je len jedno. Dúfam, že bude patriť práve našej reprezentantke. Výkony našich dievčat však môžeme uplatniť aj v družstve, ktoré si vyskúšali minulý rok hneď s premiérovým titulom. Určite o ňom ešte budete počuť,“ doplnila k výkonom trénerka klubu Čierna.