Jozef Senohradský Basketbal

Levickí mladí basketbalisti vo FINÁLE

Dnes sa vyžrebovali zápasy MS ZŠ, ktoré sa uskutočnia v našom meste. Tímy boli rozdelené do dvoch skupín . Naši chlapci odohrali všetky zápasy v športovej hale s nasledovnými súpermi a výsledkami

1. Zápas : Levice- Gymnáziu Pankúchova Bratislava 57:29 Chlapci sa pomalšie rozbiehali, ale aj keď prvú štvrtinu sme vyhrali len o 4 body, v druhej štvrtine sme ovládli palubovku a bola len otázka času, kedy Bratislavčania nebudú stíhať na naše útoky, na škodu bolo zranenie Brecsku. Na palubovke jasne dominoval kapitán družstva Senohradský a výborne mu sekundoval Horský a Adámik. Body:Senohradský 21, Adámik 11,Brecska6, Ferencz 6,Horský 5, Pastier 4,Bócz 2,Poprac 2, 2. Zápas: Levice – ZŠ Fándlyho Sereď 51:33 Tento zápas bol podstatne vyrovnanejší, vzhľadom na to že jednotliví chlapci sa dobre poznajú z kadetskej ligy .Po polčase bol výsledok tesný len o 7 bodov, v každom tíme dominovali 2–3 hráči, u nás to boli Adamik,Horský ,Senohradský, Body :Senohradský 13,Adamik 12,Stransky 7,Horsky 6,Pastier 5,Ferencz 4,Nikmon 4, 3. Zápas :Levice- ZŠ Ladislava Novomeského ,Lučenec 54:29 Do posledného zápasu skupiny sme nastupovali s menšou dávkou nervozity ako v predchádzajúcich zápasoch s istotou postupu do finále .Po polčase sme viedli o 13 bodov a aký vysoký výsledok bude, sa nedalo predpokladať. Nakoniec chlapci zvíťazili o 39 bodov. Body: Bocz12,Senohradsky 10,Nikmon 10,Ferencz 7,Pastier 7,Stransky 5,Adamik 5,Poprac 3, Postúpili do finále, kde sa stretnú s družstvom Žiliny.