Zuzana Vajayová Iné športy

Karate Zvolen Cup 2012

Pretekári športovej školy karate priniesli zo Zvolen Cupu 7 medailí. Zlato vybojovali Dušička, Brázdová a Čierna. Na bronz siahli Merašická, Ivanko, Árvová a Oboňová. Trénerka Dušana Čierna sa prebojovala do širšej reprezentácie SZK, na Majstrovstvá

V nedeľu, dňa 5. februára sa vo zvolenskej športovej hale Tepličky zišli karatisti zo stredného Slovenska na tradičnom turnaji – Karate Zvolen Cup 2012. Súťaž bola zároveň Majstrovstvami Stredoslovenského zväzu karate mužov a žien pre rok 2012 a Stredoslovenským pohárom mládeže 2012. Športovú školu karate reprezentovalo 8 pretekárov.

V dopoludňajšej disciplíne kata sa predstavili nováčikovia. V kategórii chlapcov do 9 rokov prehral v repasáži Samuel Dušička a obsadil nepopulárne 5. miesto. Veľmi dobrý výkon podal Tomáš Kubala, ktorý skončil rovnako na 5. mieste. O niečo lepšie sa darilo Romanke Oboňovej, ktorá súboj o tretie miesto v kategórii žiačok vyhrala. V kadetkách nastúpila už ostrieľaná Ema Brázdová. Podarilo sa jej zdolať všetky obávané súperky a zaslúžene vyhrala. V tej istej kategórii jej na opačnej strane pavúka sekundovala Nikoleta Merašická, ktorá obsadila tretie miesto. V kategórii žien zvíťazila trénerka ŠŠK Prievidza, Dušana Čierna. Čierna sa zároveň prebojovala do širšej reprezentácie Slovenského zväzu karate na blížiace sa Majstrovstvá Európy (Tenerife, Španielsko).

Popoludňajšie zápolenia v športovom zápase kumite odštartoval Samuel Dušička na výbornú, keď s prehľadom zvíťazil vo svojej kategórii. O postup do finále prehrali Boris Ivanko a Romanka Árvová, ktorí následne obsadili tretie miesto.

Súťaže sa zúčastnilo celkovo 333 pretekárov zo 44 klubov Stredného Slovenska. „Myslím si, že naši pretekári vykročili do druhej polovice sezóny tou správnou nohou. V klube sa utvára skvelý kolektív mladých športovcov, ktorí majú vôľu a chuť niečo dokázať, čo je veľmi dôležité, hlavne pred blížiacimi sa pohárovými súťažami žiactva,“ doplnila Čierna.

Kompletné výsledky:

Árvová Romanka – 3. miesto kumite dievčatá + 24 kg Brázdová Ema – 1. miesto kata mladšie kadetky
5. miesto kumite mladšie kadetky – 50 kg Čierna Dušana – 1. miesto kata ženy Dušička Samuel – 1. miesto kumite chlapci – 24 kg
5. miesto kata chlapci Ivanko Boris – 3. miesto kumite chlapci + 24 kg Kubala Tomáš – 5. miesto kata mladší kadeti Merašická Nikoleta – 3. miesto kata mladšie kadetky Oboňová Romanka – 3. miesto kata dievčatá