Monika Földešiová Tlačové správy

Džudisti Prievidzského Sokola v silnej medzinárodnej konkurencii uspeli

Džudisti TJ SOKOL Prievidza sa cez víkend zúčastnili na dvoch podujatiach zároveň. V Pezinku sa konala Medzinárodná veľká cena mesta Pezinok a v Banskej Bystrici Majstrovstvá Slovenska juniorov.

Ilustračný obrázok k článku Džudisti Prievidzského Sokola v silnej medzinárodnej konkurencii uspeli

Turnaj v Pezinku bol silne obsadený, o čom svedčí aj počet štartujúcich, ktorý sa vyšplhal takmer na 340 pretekárov zo Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Rakúska, Maďarska a Českej Republiky. Konkurencia bola veľká, ale naši sa nestratili ani na takto silne medzinárodne obsadenom turnaji. Turnaj bol určený pre kategóriu super mini a mini žiakov, mladších žiakov a starších žiakov. V každej kategórii sme mali zastúpenie a v každej naši vystúpili na stupeň víťazov. Niektorým však medaila utiekla len o kúsok v záverečných bojoch.

Druhým turnajom boli Majstrovstvá Slovenskej republiky v kategórii juniorov, ktoré sa konali v Banskej Bystrici. Tu hájil farby klubu vo váhe do 60 kg, síce ešte len dorastenec, Ján Matiaš, ktorý skončil na 5. mieste. Nedá mi nespomenúť jeho brata Štefana Matiaša, nášho odchovanca, ktorý je momentálne pretekárom a členom Dukly Banská Bystrica a ktorý sa stal Majstrom Slovenska v kategórii juniorov do 60 kg. Všetkým našim judistom, ktorí sa nebáli postaviť na tatami a bojovali, gratulujem.