Webnoviny - Basketbal

Basketbalisti v úvode série neúspešní

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 1. kola štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov.

J.J. Montgomery z BK SPU Nitra (vľavo) a Ivica Cvitanovič z ŠKP Banská Bystrica (vpravo) počas 1. zápasu štvrťfinále play off mužskej basketbalovej extraligy medzi BK SPU Nitra – ŠKP Banská BystricaFoto: SITA/Martin Havran BRATISLAVA 23. mája (WEBNOVINY) – Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 1. kola štvrťfinále play-off extraligy basketbalistov (hrá sa na 3 víťazstvá):

**BK SPU Nitra – ŠKP Banská Bystrica 78:47 (22:13, 18:14, 18:11, 20:9) – stav série: 1:0 ** Najviac bodov: Bosák a Grafs po 14, J. J. Montgomery 13 – Cvitanovič 14, Dorazil 12, Immink, Grznár a Hovaňák po 5 TH: 10/5 – 19/11, trojky: 3 – 4, fauly: 16 – 12, rozhodovali: Pipíška, Šramko a Hančík, 600 divákov Domáci od úvodných sekúnd potvrdzovali postavenie v tabuľke po základnej časti a úlohu jasného favorita v tejto štvrťfinálovej sérii. Víťaz základnej časti extraligy dominoval na domácej palubovke v každej štvrtine. Na 30-bodový rozdiel zvýšil v 37. min Lehman po nezištnej prihrávke Moora.

**BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BC Prievidza 75:60 (20:14, 23:17, 15:10, 17:19) – stav série: 1:0 ** Najviac bodov: Mróz a L. Johnson po 18, Baťka 14 – Ch. Jones 12, Hallett a Uhlíř po 10 TH: 14/9 – 19/14, trojky: 6 – 6, fauly: 22 – 19, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Bohucký, 1100 divákov Úvodný zápas play-off sa začal na Spiši v opatrnom tempe. Postupne však domáci zvýšili obrátky a najmä vďaka spolupráci trojice Jefferson, Demečko, Mróz si do veľkej prestávky vybudovali sľubný 12-bodový náskok (43:31). V tretej štvrtine síce domácim odišla trojková streľba, ale obranou a výborným útočným doskakovaním odskočili „baníkom“ z Prievidze už na 17 bodov. Hostia v závere ešte na chvíľu zdvihli hlavu, ale Novovešťania nepripustili prípadný zvrat a v sérii sa ujali vedenia 1:0. ** Astrum Levice – MBK Handlová 84:89 (19:28, 23:27, 26:16, 16:18) – stav série: 0:1 ** Najviac bodov: Henderson 20, Vojtek 13, English 11 – Delič 26, Miloševič 17, Gavlák 16 TH: 16/10 – 22/16, trojky: 6 – 13, fauly: 21 – 21, rozhodovali: Brziak, Šarišský a Szibilla, 2000 divákov Hostia začali veľmi dobre a už v 4. min viedli 15:2. Po oddychovom čase sa domáci basketbalisti síce ako – tak prebrali, ale prvú štvrtinu prehrali rozdielom 9 bodov (19:28). V 14. min síce Levičania vyrovnali na 30:30, potom však opäť prebrali taktovku hostia a postupne získali 13-bodový náskok (55:42). Po zmene strán zlepšená obrana domácich a najmä úspešná streľba znamenali zníženie do konca štvrtiny na 68:71. V 32. min sa dostali Levice aj do vedenia, ale niekoľkými zbytočnými chybami postavili Handlovčanov znova na nohy. Dvadsaťosem sekúnd domáci znížili na 84:85, ale to bolo z ich strany všetko, záver už patril hosťom. ** MBK Rieker Komárno – BK Váhostav-SK Žilina 77:83 (13:14, 32:23, 8:17, 24:29) – stav série: 0:1 ** Najviac bodov: Burrows 24, K. Johnson 19, Jurík 9 – Stojanovič 18, J. Carter 17, McCoy 16 TH: 25/18 – 35/26, trojky: 5 – 7, fauly: 25 – 20, rozhodovali: Ženiš, Kuzmiak a Matejčík, 900 divákov Hostia síce dali úvodnú trojku, ale potom šesť minút nebodovali a domáci mali v 7. min 8-bodový náskok – 11:3. Aj v ďalšom priebehu sa viac darilo hráčom Komárna, ktorí v 16. min viedli najvyšším rozdielom v stretnutí (36:24). Po polčase si basketbalisti MBK spočiatku udržiavali náskok, ale od 26. min sa Žilinčania začali doťahovať, až sa v 30. min dostali do vedenia 54:53. V záverečnej štvrtine Žilina nenápadne zvyšovala svoj náskok a v 38. min viedla zdanlivo už rozhodujúcim rozdielom 11-bodovým rozdielom – 73:62. Následne síce Komárno rýchlymi bodmi znížilo na 70:73, hostia však už nepustili úspech z rúk a pripísali si dôležité víťazstvo na súperovej palubovke.