Monika Földešiová Iné športy

12 medailí pre prievidzských karatistov

Devätnásti pretekári zo Športovej školy karate pri Centre voľného času Spektrum dokázali ziskom 12 medailí (3-3-6) doviesť ŠŠK v bodovej súť

Ilustračný obrázok k článku 12 medailí pre prievidzských karatistov

Karate klub Žiar nad Hronom dňa 3. novembra usporiadal v spolupráci so Stredoslovenským zväzom karate (SsZK) Majstrovstvá SsZK dorastencov a juniorov v rámci ktorých sa uskutočnilo aj prvé kolo pohára SsZK žiakov. Súťaže sa zúčastnilo 274 pretekárov z 33 klubov Slovenska, vrátane Prievidze.

Zlato v kata mladších žiakov získal Samuel Dušička, ktorý sa v prievidzskom finále stretol s Lukášom Lochom. Zlato v kata a zároveň titul Majsterky SsZK získal talent Novej Európy Ema Brázdová. Posledné prievidzské zlato vybojoval v kumite chlapcov do 24 kg Michal Zaťko. *** „Všetci podali veľmi pekný výkon, no niekedy to na medailu nestačilo. Páči sa nám, že sa deti a ich rodičia navzájom povzbudzujú a podporujú. Buduje sa nám veľmi dobrý kolektív pretekárov ale hlavne kamarátov, čo je základným stavebným kameňom každého úspešného športového klubu. Rada by som poďakovala rodičom detí, ktorí ochotne pomáhajú pri činnosti klubu, či pri kaučovaní ako pán Brázda a pani Oboňová, ale aj pri zháňaní sponzorov, ako pani Bačíková,“*** doplnila trénerka Dušana Čierna.

Pohár primátora mesta Žiar nad Hronom získal s 26 bodmi klub karate Farmex Nitra. Druhý skončil klub MŠK Žiar nad Hronom s 24 bodmi a tretí s 23 bodmi klub CMK Banská Bystrica. ŠŠK Prievidza skončila s 21 bodmi na nepopulárnej štvrtej priečke.

1. miesta získali: • Michal Zaťko, kumite chlapci, –24 kg • Samuel Dušička, kata ml. žiaci • Ema Brázdová, kata kadetky

2. miesta získali: • Nikoleta Merašická, kata ml. kadetky • Lukáš Samuel Loch, kata ml. žiaci • Romana Árvová, kumite dievčatá 8–9 rokov, + 30 kg

3. miesta získali: • Mirka Jedináková, kumite ml. kadetky, –50 kg • Romana Oboňová, kata ml. žiačky • Slávka Struhárová, kata st. žiačky • Nikola Jakubechová, kata st. žiačky • Tomáš Kubala, kata kadeti • Ján Hudec, kumite juniori, –68 kg